کربنات سدیم چین
کربنات سدیم چین
۱۳۹۷-۰۳-۰۱
تفاوت-کربنات-سدیم-سبک-و-سنگین
تفاوت کربنات سدیم سبک و سنگین
۱۳۹۷-۰۳-۲۷

روش تولید کربنات سدیم

دو فرایند اصلی برای تولید کربنات سدیم وجود دارد که عبارتند از:

  • سنتز شیمیایی کربنات سدیم از طریق فرایند سولوِی (solvay)
  • استحصال کربنات سدیم از منابع معدنی

در روش سنتز شیمیایی از سنگ آهک و نمک معمولی به عنوان مواد اولیه استفاده می شود. ابتدا نمک در آب حل می شود تا محلول نمک به دست بیاید. سپس این محلول به وسیله ی گاز آمونیاک اشباع می گردد. گاز دی اکسیدکربن تولید شده از حرارت سنگ آهک به داخل محلول تهیه شده دمیده می شود و منجر به تولید بی کربنات سدیم می شود. سپس بی کربنات سدیم را حرارت می دهند تا تجزیه شده و کربنات سدیم تولید شود. شرکت سولوِی دارنده دانش فنی این فرایند در سال ۱۹۶۳ توسط آقای ارنست سولوِی در بلژیک تاسیس شد. در حالت کلی واکنش های زیر در این فرایند انجام می شوند.

تجزیه سنگ آهک و تولید گاز تجزیه سنگ آهک و تولید گاز
تهیه بی کربنات سدیم تهیه بی کربنات سدیم
تجزیه بی کربنات سدیم و تولید کربنات سدیم تجزیه بی کربنات سدیم و تولید کربنات سدیم
تولید کلسیم هیدروکسید از آهک تولید کلسیم هیدروکسید از آهک
بازیافت آمونیاک بازیافت آمونیاک

فرآیند کلی عبارتست از:

واکنش شیمیایی کربنات سدیم

لازم به ذکر است به جای بازیافت آمونیاک می توان محصول آمونیوم کلراید را مستقیما به عنوان کود به فروش رساند اما به دلیل شور بودن خاک های کشاورزی ایران و حلالیت بالای آمونیوم کلراید، مصرف آمونیم کلراید در کشور ما توصیه نمی شود و در حال حاضر نیز این کود در ایران توسط سازمان خدمات حمایتی کشاورزی توزیع نمی گردد. لذا گزینه بازیافت آمونیاک مطلوب تر می باشد. شکل زیر نقشه فرایند سولوِی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: تولید کنندگان کربنات سدیم

خلاصه فرآیند تولید به شرح ذیل می باشد:

فرایند سولوی

فرآیند سولوِی با استفاده از نمک NaCl و سنگ آهک CaCO3 به عنوان مواد اولیه و با حضور آمونیاک به عنوان کاتالیست در مراحل مختلف صورت گرفته و منتج به تولید کربنات سدیم می شود. مراحل مختلف شامل فرآیند تولید بی کربنات سدیم، تولید کربنات سدیم و بازیافت آمونیاک می باشد

  • مرحله اول تولید بی کربنات سدیم

انجام واکنش به وسیله عبور محلول غلیظ آب نمک از درون دو برج متوالی می باشد که در برج اول حباب های آمونیاک از پایین برج بالا آمده و توسط محلول آب نمک جذب و حل می شود. در برج دوم با تزریق گاز دی اکسید کربن، حباب های این گاز از محلول آب نمک آمونیاکی عبور کرده و بی کربنات سدیم حاصل می شود. دی اکسید کربن مورد نیاز این مرحله توسط تجزیه حرارتی سنگ آهک بدست می آید. در فرآیند حرارت دادن سنگ آهک، علاوه بر گاز دی اکسید کربن، اکسید کلسیم نیز به دست می آید که این ماده در بخش بازیافت آمونیاک مصرف خواهد شد. محلول حاصل از این فرآیند شامل بی کربنات سدیم و محلول کلرید آمونیوم می باشد که با عبور از فیلتر، بی کربنات سدیم جداشده و به مرحله دوم و تولید کربنات سدیم منتقل می شود

  • مرحله دوم تولید کربنات سدیم

بی کربنات سدیم حاصل از فرآیند اول، به روش تجزیه حراتی (کلسیناسیون) در دمای حدود ۲۰۰ درجه سانتیگراد، با از دست دادن دی اکسید کربن و آب، به کربنات سدیم تبدیل می شود. دی اکسید کربن به دست آمده در این فرآیند جهت استفاده مجدد، به مرحله اول برگشت داده می شود

  • بازیافت آمونیاک

در بخش جانبی این فرآیند، کلرید آمونیوم با اکسید کلسیم حاصل از فرآیند تجزیه حرارتی سنگ آهک، واکنش داده و آمونیاک احیا شده و به مرحله اول واکنش بازگشت می نماید. همچنین محصول دیگر این فرآیند کلرید کلسیم می باشد که به عنوان محصول جانبی قابل فروش می باشد.

در فرآیند تولید کربنات سدیم، آمونیاک به مقدار کمی تنها بابت میزان اتلافات به واکنش اضافه شده و مواد اولیه اصلی، سنگ آهک، نمک کلرید سدیم و انرژی می باشد. محصولات بدست آمده علاوه بر کربنات سدیم، کلرید کلسیم نیز می باشد.

روش دیگر تولید کربنات سدیم، فرآیند حاصل از ترکیبات معدنی مانند ترونا و نفلین می باشد که این روش در کشورهایی مانند آمریکا و ترکیه که دارای ذخایر بزرگ ترونا هستند به کار میرود.

مشاوره و استعلام قیمت
03134597127
09127309439